تماس با ما

02188953400-3 داخلی 2702


نمابر

02188957252 ایمیل nano@ivo.ir

 


چالش ساخت پوشش ضدخزه یا رهاکننده خزه مورد استفاده در صنعت دریایی
چالش نوآوری «ساخت پوشش ضدخزه یا رهاکننده خزه مورد استفاده در صنعت دریایی» که از سوی کارگروه صنعت و بازار ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و با همکاری «شرکت تولیدی و صنعتی گوهرفام» برگزار می‌شود، به‌دنبال توسعه راهکارهایی عملی مبتنی بر فناوری نانو جهت «ساخت پوشش ضدخزه یا رهاکننده خزه مورد استفاده در صنعت دریایی» در داخل کشور است.
 ١٣٩٨/٠١/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارآفرینی نانویی در عرصه تولید پوشش‌های ضدخوردگی
امروزه خوردگی فلزات یکی از مشکلات اساسی پیش‌روی کشورها است که سالانه علاوه بر صرف هزینه‌ها و از دست رفتن مواد، مشکلات زیست‌محیطی فراوانی را نیز به دنبال دارد. راهکارهای متعددی برای مقابله با پدیده خوردگی در پیش گرفته شده است، یکی از پرکاربردترین روش‌ها، استفاده از پوشش‌های ضدخوردگی است، این پوشش‌ها با ایجاد سد فیزیکی در برابر نفوذ عوامل خورنده، طول عمر سازه فلزی را افزایش می‌دهند. اما در طول زمان، پوشش دچار تخریب شده و دوام آن‌ها کاهش می‌یابد؛ برای رفع این مشکل نیز استفاده از رنگ‌دانه‌های ضدخوردگی پیشنهاد شده است، امروزه با گسترش علم نانو، ساخت و استفاده از نانورنگ‌دانه‌های ضدخوردگی موردتوجه قرار گرفته است.
 ١٣٩٨/٠١/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود
ستاد توسعه فناوری نانو یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو (Irannano 2018) را در تاریخ ۲۱ - ۲۴ مهرماه ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد کرد.
 ١٣٩٧/٠٧/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٣٩٧/٠٧/١٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
نظرسنجی