چاپ
ارسال به دوست

در چهارمین نشست مدیران کل دامپزشکی استان‌ها اعلام شد:

توصیه‌های استراتژیک رییس سازمان دامپزشکی کشور به مدیران کل استان‌ها

چهارمین نشست مدیران کل دامپزشکی استان ها با سخنان ریاست سازمان دامپزشکی کشور و توصیه‌های و مدیریتی وی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، پس از تبادل نظرات و بررسی گزارش‌های توسعه مدیریت و منابع این سازمان در سطح کشور، دکتر علیرضا رفیعی‌پور رییس سازمان دامپزشکی کشور در مورخ پنج شنبه 23 اسفند 97 با اشاره به افتخارات اخیر این سازمان در مجموعه جهادکشاورزی که کسب رتبه‌های برتر معاونت توسعه مدیریت و منابع و همچنین روابط عمومی این سازمان در بین تمام دستگاه‌های مشابه در سطح این وزارتخانه بوده است، دستگاه دامپزشکی کشور را جزء موفق‌ترین دستگاه‌های تابعه وزارت جهاد کشاورزی برشمرد و افزود: در عین حال این موفقیت‌ها مسوولیت تمام مدیران و همکاران بدنه سازمان جهادکشاورزی را در خدمت به ارباب رجوع و بهره‌برداران دوچندان می‌کند.
وی در بخشی از اظهاراتش با اشاره به دستاورد مهم کنترل آنفلوآنزای فوق ‌حاد پرندگان که دشوارترین حادثه در تمام ادوار  بوده است، گفت: همکاری و کمک همه دست اندرکاران این سازمان و همچنین سایر اعضای ستاد مقابله با آنفلوآنزای پرندگان منجر به توفیق بزرگی شد که به جرات می توان گفت به سختی این چالش، دیگر مشکلی رخ نخواهد داد. لذا از تمام مدیران و همکاران دامپزشکی کشور انتظار می رود با نگاه مسوولانه و دقیق مراقب هرگونه مورد مشکوک باشند و همچون همکاری تیمی در مبارزه با آنفلوآنزای پرندگان سایر بیماری‌ها را نیز رصد و پایش کنند.
رفیعی‌پور با اشاره به مشکلات تحریم‌های تحمیلی افزود: مقابله با مشکلات تحریم با تکیه بر صداقت و امانت داری و توجه به مدیریت جهادی قطعا امکان پذیر خواهد بود.
رییس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه پس از بازدید از 18 استان و ادامه آن با حضور خود یا نماینده‌اش در استان‌ها ارزیابی‌ها صورت گرفته و می گیرد، تصریح کرد: دامپزشکی در استان‌ها باید در حوزه مدیریتی از توان تمام نیروهای انسانی خود، حداکثر استفاده را بکنند.
وی با اشاره به اینکه تمام استان‌ها در چارچوب ترکیب سه نفره حراست، بازرسی و اداری ادارات کل استان‌ها با حفظ کرامت پرونده‌های کاری پرسنل را بررسی و ارزیابی کنند، تصریح کرد: با تصمیم این کمیته 3 نفره و پس از نظرخواهی‌های لازم، جهت تسریع و تسهیل خدمات‌رسانی به بهره‌برداران در صورت ضرورت به جابجایی‌های لازم اقدام کنند.
رفیعی‌پور در ادامه ضمن اینکه خواستار جدیت در تربیت مدیران ارشد در ادارات کل دامپزشکی استان‌ها شد، اعلام کرد: انتخاب ما نسل دومی‌ها در مدیریت سازمان دامپزشکی به مدیریت موقعیتی است که باید قدر بدانیم تا شرمنده خدا و خلق خدا نباشیم. 
رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به شرایط موجود مدیران‌ کل دامپزشکی در استان‌ها سه ویژگی عملکرد، اخلاص و تلاش را شرایط ایجاد فرصت خدمت در رده‌های مدیریتی برتر این سازمان برشمرد.
وی با بیان اینکه مدیران دامپزشکی در همه حوزه‌های تامین، ذخیره سازی توزیع و مصرف دارو و تشخیص مسوولیت دارند و باید همه پیش بینی‌های لازم را کرده باشند، گفت: اگر مدیران با سرکشی و ارزیابی مستمر از روند اجرای کار مراقبت کنند، قطعا روند کار رضایت‌بخش طی خواهد شد.
رفیعی‌پور با توجه به این نکته که سال آینده سال تشدید تحریم‌هاست؛ خواستار جدیت بیشتر در ارزیابی دقیق و موشکافانه 3 ماه اخیر ورودی‌ها و توزیع داروها و واکسن‌ها از مرغداران، دامداران و داروخانه‌ها شد تا از این طریق در جریان شناخت هرگونه زمینه اقدامات محتکرانه در حوزه خدمتی خود قرار گیرند.
رییس سازمان دامپزشکی کشور با استناد به اهمیت سرکشی مستمر و پایش تمام اتفاق‌های داخل ادارات کل استان‌ها خواستار مراجعه حضوری به تمام زیرمجموعه اداره کل استان ها شد و افزود: "به طور قطع همکاران شما از توجه و ارزیابی مسوولانه عملکرد رخ داده در هر ماه، خشنود و دلگرم نیز خواهند شد. کما اینکه چه بسا از این طریق در وقت مقتضی در جریان اشکالات موجود یا سهل‌انگاری‌های احتمالی قرار خواهید گرفت."
وی با ابراز خشنودی از ارتقای سامانه‌های سازمان دامپزشکی تا 13 سامانه به روز، این اقدام مثبت معاونت توسعه مدیریت و منابع این سازمان را از جمله ویژگی‌هایی برشمرد که منجر به شفافیت بیشتر و رصد و پایش دقیق می‌شود. 
رییس سازمان دامپزشکی کشور در پایان ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید خورشیدی، انتصاب یکی از بانوان به مدیرکلی دامپزشکی استان لرستان (دکتر زینب محمدخانی) را نیز یکی از اتفاق های خوبی برشمرد که در سال 97 رخ داده است.

  • کد خبر: ٧٦٨٤/
  • ٠٨:٤١ - 1397/12/25/
  • تعداد بازدید: 478