چهارشنبه 24 مرداد 1397   11:17:16

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10261025
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72110468 تعداد بازديد زيرپورتال: 13955950 اين زيرپورتال امروز: 3805 سایت در امروز: 22211 اين صفحه امروز: 3074 دريافت RSS در امروز: 232662 دريافت RSS صفحه: 70
اخبار استانی
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی: اطلاع رسانی شفاف، جلو بسیاری از شائبه ها را می گیردمدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی: اطلاع رسانی شفاف، جلو بسیاری از شائبه ها را می گیرد
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی: اطلاع رسانی شفاف، جلو بسیاری از شائبه ها را می گیردمدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی: اطلاع رسانی شفاف، جلو بسیاری از شائبه ها را می گیرد
1397/5/17 چهارشنبه
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی: اطلاع رسانی شفاف، جلو بسیاری از شائبه ها را می گیرد
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: اطلاع رسانی به موقع و شفاف نقش مهمی در پیشگیری از بسیاری شائبه ها و ذهنیت های نادرست دارد.
دکتر احمد شریعتی روز سه شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی به مناسبت روز خبرنگار افزود: از این حیث تلاش برای اطلاع رسانی شفاف، رویکرد اصلی دامپزشکی در تعامل با خبرنگاران و رسانه ها به شمار می رود.
وی بیان کرد: دامپزشکی یک حوزه خاص، متنوع و موثر، اما گمنام است، چراکه عامه مردم از فعالیت ها و نقش دامپزشکی در سلامت غذایی و تامین بهداشت جامعه اطلاع کافی ندارند.
وی خاطرنشان کرد: رسانه ها رسالت مهمی در بیان مشکلات و مسائل حوزه دامپزشکی دارند، چراکه این عرصه با بیماریهای دام و طیور مرتبط بوده و نقش حیاتی در اقتصاد کشور از طریق صنعت دامداری و طیور دارد.
وی در ادامه گفت: تاکنون 800 بیماری مشترک بین انسان و حیوان شناخته شده است که حدود 27 مورد از آنها مانند تب مالت، تب هیداتیک، تب کریمه کنگو، هاری، سالک، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تب برفکی و بیماریهای قارچی و پوستی انگلی شایعترند.
دکتر شریعتی ادامه داد: دامپزشکان و فعالان حوزه دامپزشکی با حضور خود در اقصی نقاط مناطق روستایی، نقش مهمی در کنترل بیماریهای مشترک بین دام و انسان دارند.
در جریان این بازدید نماینده ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی، رئیس مرکز بررسی بیماریهای دامی گلمکان و مدیر روابط عمومی این اداره و مدیر حوزه ریاست دامپزشکی استان مدیرکل دامپزشکی را همراهی می کردند.
منبع: ایرنا

نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است