سه‌شنبه 3 مهر 1397   00:47:03

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10601972
تعداد بازديد کنندگان سايت: 74982182 تعداد بازديد زيرپورتال: 14365573 اين زيرپورتال امروز: 370 سایت در امروز: 2279 اين صفحه امروز: 258 دريافت RSS در امروز: 246361 دريافت RSS صفحه: 10
پدافند غیرعامل به دنبال مصون سازی جامعه از تهدیدها است. پدافند غیرعامل به دنبال مصون سازی جامعه از تهدیدها است.
پدافند غیرعامل به دنبال مصون سازی جامعه از تهدیدها است. پدافند غیرعامل به دنبال مصون سازی جامعه از تهدیدها است.
1397/4/11 دوشنبه
پدافند غیرعامل به دنبال مصون سازی جامعه از تهدیدها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز، دکتر علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه سومین کنفرانس ملی پدافند غیر عامل که در کرج برگزار شد به خبرنگاران گفتدر گذشته تهدید های سایبری، اقتصادی و سایر حوزه ها را داشتیم اما اکنون دشمنان به دنبال اولویتی به نام تهدیدات زیستی هستند، زیرا که  بالاترین تاثیر بر زندگی انسانها را می گذارد ضمن آنکه اجرای آن برای دشمن هزینه زیادی ندارد.
رفیعی پور با بیان اینکه ما در یک جنگ نرم به اسم جنگ اقتصادی قرار داریم، گفت: جنگ اقتصادی همه کشورها را دربرمی گیرد زیرا به امنیت غذایی در هر کشوری برمی گردد.
وی افزود: دشمنان ما به طور قطع به دنبال آن هستند که عمداً با دستکاری ویروس ها و دستکاری عوامل بیماری زا کشور ما را تهدید کنند که حوزه دامی به عنوان دومین رکن اقتصاد کشوردر معرض این تهدید است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه وابستگی به اقتصاد دامی همیشگی است، اظهار امیدواری کرد که با برگزاری همایش های علمی تمام ارکان حاکمیتی، تشکل ها، تولید کنندگان، اصحاب رسانه و... در خدمت پدافند غیرعامل برای مصون سازی حوزه انسانی و حوزه تولید در کشور ایران باشند.
رفیعی پور در ادامه با اشاره به شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال 96، گفت: پارسال طغیانی در بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان داشتیم که این طغیان از سال 95 شروع و در سال گذشته نیز ادامه داشت که تا اوایل سال 97 هم متاسفانه به شکل سینوسی گزارش هایی از کانون های بیماری داشتیم.
وی افزود: امسال برای پیشگیری از این بیماری برنامه هایی مانند رصد، پایش، تشخیص بیماری، معدوم سازی و در صورت نیاز اقدامات امنیت زیستی در حوزه طیور خواهیم داشت.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: واکسیناسیون طیور از 10 روز پیش دراستان قزوین آغاز شده و به ترتیب در استان های البرز، تهران وقم انجام می شود.
وی اضافه کرد: این طرح در افزایش سطح ایمنی صنعت مرغداری کمک زیادی می کند که در کنار آن اقداماتی همچون ورود به حوزه مرغداری های غیرمجاز برای تعیین تکلیف آنها داشتیم.
وی گفت: دربخش پرورش مرغ های بومی و سنتی در روستاها اقدامات خوبی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی شروع کردیم که این مرغداری ها هم تحت نظر و با مدیریت بهداشتی به تولیداتشان ادامه بدهند تا خطری برای صنعت طیور نباشند.
وی افزود: در پی تفاهم نامه ای که با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید، کنترل تمام جابه جایی صنعت طیور مانند تخم مرغ، مرغ، غذای صنعت طیور و کود مرغی در مبادی مختلف کشور انجام می شود.
رفیعی پور با بیان اینکه این مجموعه اقدامات جلوی طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد را در سال 97 خواهد گرفت، اظهار داشت: در ابتدای سال جاری به شکل پراکنده در برخی از استان ها کانون های محدودی داشتیم که مجموع این کانون ها به 17 مورد می رسید .
رئیس سازمان دامپزشکی کشور درخصوص تب کریمه کنگو نیز گفت: این ویروس در تمام استان های کشور وجود دارد واگر به توصیه های بهداشتی دامپزشکی عمل شود، حتی یک مورد بیماری در کشور نخواهیم داشت.
وی افزود: امسال 2 نفردر استان های همدان و کرمان براثر تب کریمه کنگو جان خود را از دست دادند که علت آن بی توجهی به توصیه های بهداشتی بود.
وی بیان داشت: اگر دام خارج از کشتارگاه ذبح شود امکان ابتلا به این بیماری و دیگر بیماری ها مانند تب مالت و سیاه زخم وجود دارد.
سومین کنفرانس ملی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی که با همکاری مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) وزارت جهاد کشاورزی  به مدت دو روز ادامه خواهد داشت و در کارگاههای تخصصی حوزه های مختلف با حضور کارشناسان برگزار می گردد.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است