سه‌شنبه 3 مهر 1397   01:02:05

بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 10602050
تعداد بازديد کنندگان سايت: 74982858 تعداد بازديد زيرپورتال: 14365654 اين زيرپورتال امروز: 424 سایت در امروز: 2955 اين صفحه امروز: 336 دريافت RSS در امروز: 246365 دريافت RSS صفحه: 14
کنگره

کنگره

کنگره

کنگره
با حضور رییس سازمان دامپزشکی؛ چهارمین کنگره بین المللی کلینیسین های دام های بزرگ برگزار شد چهارمین کنگره بین المللی کلینیسین های دام های بزرگ که در روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه در محل سالن همایش های بین المللی رازی استان تهران آغاز به کار نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این مراسم دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور که از سخنرانان افتتاحیه این کنگره بود که از کوشش های استاد دکتر محمود بلورچی  تقدیر نمود.
دکتر خلج به اولویت گذاری بهداشت و سلامت برای تدوین سیاست‌های ابلاغی و تدوین استراتژی ها و تاکتیک های سازمان دامپزشکی کشور اشاره نمود.
رئیس سازمان دامپزشکی اولین گام تدوین استراتژی های دامپزشکی را ابلاغ کلیات آن برشمرد  که بر اساس مسئولیت و رکنیت سازمان دامپزشکی کشور سنجش کارایی و کیفیت افراد در آزمون های ورودی دامپزشکی و همچنین آموزشهای ضمن خدمت آنان را در بر میگیرد.
در ادامه دکتر خلج به لزوم نگاه جمعیت گرای کلینیسین ها و ارزشمندی ارائه گزارش موثر و به موقع بیماری ها توسط وی اشاره نمود و تحقق آن را گامی مهم در جهت مقابله اثربخش و به هنگام حاکمیتی در مقابله با بیماری‌های واگیردار برشمرد.
در ادامه رییس سازمان دامپزشکی کشور به راه اندازی سامانه الکترونیکی گزارش گیری بیماری ها اشاره نمود که در آن برای هریک از کلینیسین ها و دامپزشکان شناسه ای پیش بینی شده است  که می تواند در هر دوره زمانی میزان فعالیت افراد را در ارائه گزارش ارزیابی نمود.
وی گفت: برای مدیریت جمعیت گرای بهتر، مفاد قانونی مناسبی از سوی سازمان دامپزشکی کشور به مجلس ارائه شد و خوشبختانه مورد تصویب قرار گرفت. بر اساس این قانون همه دست اندرکاران ، جزء ارکان گزارش گیری سازمان محسوب خواهند شد.
دکتر خلج به ارزش کیفیت بهداشتی در کنار تولید اشاره نمود و شرط حضور موفقیت آمیز در بازارهای جهانی را تولید سلامت محور دانست.
دکتر خلج ؛ تشخیص بالینی، تایید آزمایشگاهی ، نسخه نویسی ، نسخه پیچی خوب و مصرف مناسب دارو و در نهایت پیگیری بیمار را ؛ فرایند مهم درمانی دانست و راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی دارویی سازمان را گامی مهم برای رصد این فرایند عنوان نمود.
وی ارائه نسخه های الکترونیکی و همچنین اعطای مسئولیت سلامت نهایی محصول به تولید کنندگان و دامپزشکان را از گامهای بعدی تحقق اهداف این سامانه برشمرد.
در بخش تقدیرات کنگره ، دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی به پاس گرامیداشت مقام شامخ استاد دکتر محمود بلورچی ؛ با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از ایشان تقدیر نمود.
منبع: روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است